Економіст: Українські банки «підживлюють» не зовсім те, що треба


Вкладники українських банків — це або оптимісти, або відчайдухи. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук. Об этом сообщает novostimira.in.ua со ссылкой на СМИ.

За словами нашого співрозмовника, українські банки час від часу банкрутують, тому що вони не можуть виконувати свою роботу і підживлювати кредитами економічну діяльність.

«Коли гроші зберігаються у банках, гроші в теорії працюють на економічну систему. Повинно так бути. А у нас банки підживлюють споживчу діяльність — все, що завгодно, окрім основної своєї функції», — зазначає економіст.

«Теоретично, якщо є вклад у банку, то цей вклад потім перетворюється на кредит для підприємця, який створює якесь благо, або у кредит для споживача, який купує якісь товари чи послуги, що відповідно створюють попит», — пояснює Боярчук і додає, що «в нашому випадку ця ситуація працює не зовсім так».

«Підприємці через високі відсоткові ставки, як правило, позичають для якихось обігових потреб, грубо кажучи, закрити якусь дірку у ліквідності, а інвестиційні проекти — або за рахунок власних коштів, або інвестиційних програм, різні є варіанти, але не через банківські установи. Крім того, коли починають споживчі кредити, то частина з цих ресурсів стимулює не виробництво, а саме імпорт, а це певна девальваційна тенденція», — зазначає наш співрозмовник.


Джерело статті: “http://from-ua.com/news/500935-ekonomist-ukrainski-banki-pidzhivlyuyut-ne-zovsim-te-scho-treba.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя